WordPress İç SEO Eklentileri

2
Wordpress İç SEO Eklentileri

WordPress iç SEO , arama motorları için vazgeçilmezdir. WordPress sitenize iç SEO çalışması nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu yazımda wordpress iç seo eklentilerini anlatacağım. Arama motorlarının sitenizi daha iyi tanıması ve sıralamalarda yükselmek için iç seo’ya ihtiyacınız vardır. Bu yazımda sadece WordPress iç seo eklentilerini anlatacağım için diğer iç seo ayarlarını başka bir yazımda anlatacağım. Ayrıca, WordPress rehberleri arıyorsanız anasayfaya göz atabilirsiniz.


WordPress İç SEO Eklentileri

WordPress iç seo eklentilerini öğrenmeye hemen başlayalım. İlk olarak sitemizde kullanılacak olan SEO Eklentisini seçeceğiz.

All in One SEO Eklentisi

All in one seo eklentisi sayesinde, siteniz için gerekli olan başlıkları, açıklamaları, noindex, nofollow gibi temel seo ayarlarını çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. All in one seo eklentisine ulaşmak için Eklentiler -> Popüler eklentiler yolunu izleyebilirsiniz.

Yoast SEO Eklentisi

Yoast SEO eklentisi, en popüler seo eklentisi olarak bilinir. Aslında iki seo eklentisi arasında fazla bir fark olmamasına rağmen yoast seo eklentisi daha detaylı özellikler ve izlenim sunuyor. AIO SEO eklentisine göre biraz daha karışık gelebilir fakat detaylı özellikleri sayesinde neler yaptığınızı bilebilirsiniz.


WordPress YASR Eklentisi

WordPress YASR (Yet Another Stars Rating) eklentisi, yazılarınıza yıldızlı derecelendirme sistemi ekleyerek, derecelerin Google’da gözükmesini sağlar. Örnek için aşağıda ki görsele bakabilirsiniz.

wordpress yasr eklentisi
wordpress yasr eklentisi

Yazınızın Google index’i bu şekilde gözükecektir. Fakat YASR eklentisinin derecelendirme sistemi, Google tarafından işlenmesi için biraz zamana ihtiyacınız var. Eğer YASR eklentisini kullanmaya başladıktan ve Google’ın sitenizi taramasından sonra eklentiyi kaldırırsanız derecelendirme, arama görünümlerine işlenmez.


WordPress İlgili Yazılar Eklentisi

WordPress’te bir çok ilgili yazılar eklentisi bulunuyor fakat bu yazımda yer verdiğim ilgili yazılar eklentisi, bir Türk tarafından geliştirilmiş ve basit yapıya sahip olduğu için iç seo için yeterli olduğunu düşünüyorum. Aşağıda ki buton sayesinde bilgisayarınıza wordpress ilgili yazılar eklentisini indirebilirsiniz. Kodları inceledim, zararlı kod veya güvenlik ihlaline yol açacak bir durum söz konusu değil.

wordpress ilgili yazılar eklentisi
wordpress ilgili yazılar eklentisi

Bu eklentiyi, Eklentiler > Eklenti Yükle > alanından zip şeklinde yükleyebilirsiniz. İlgili yazılar eklentisini indirmek için tıklayın.

Eklenti kullanımı :


WordPress İçindekiler Tablosu Eklentisi

WordPress içindekiler tablosu eklentisi, Google arama sonuçlarında oldukça etkilidir özellikle çok uzun yazılarınız bulunuyorsa, içindekiler tablosu eklentisi sayesinde ziyaretçilerinize hızlı dolaşım sağlayabilirsiniz. WordPress içindekiler tablosu eklentisinin Google arama motorunda ki sonuç görüntüsü;

Wordpress İçindekiler Tablosu
WordPress İçindekiler Tablosu

WordPress içindekiler tablosu eklentisini sitenize kurmak için şu sayfaya göz atın: https://wordpress.org/plugins/table-of-contents-plus/


WordPress İç SEO Eklentileri

WordPress iç seo eklentileri genel olarak bunlardır. Çoğunlukla iç seo ayarları manuel olarak yapılmaktadır. WordPress iç SEO Ayarlarını başka bir yazımda hazırlayacağım. Sizde Google arama sonuçlarınızı güçlendirmek için sizlerle paylaştığım wordpress iç seo eklentilerini mutlaka kullanın. WordPress rehberleri arıyorsanız anasayfaya göz atabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikWordPress Adsense Eklentileri
Sonraki İçerikWordPress Optimizasyon Önerileri
Ben, Mehmet DEMİR. Üniversite öğrencisiyim, yaklaşık 4 senedir wordpress üzerine kendimi geliştiriyorum. Farklı projelerde yer aldım ve şuan kişisel web sitemde içerik üretiyorum. Web üzerine deneyimlerimi blogumda paylaşıyorum.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here