Anasayfa Genel Kali Linux Wi-Fi Saldırı Yöntemleri

Kali Linux Wi-Fi Saldırı Yöntemleri

7 dk. Okuma süresi
2
Kali Linux Wi-Fi Saldırı Yöntemleri

Kali linux ile wifi (kablosuz) ağlarına saldırı yapmak veya güvenlik testi yapmak istiyorsanız bu yazımda anlatacağım yöntemler ve araçları kullanarak kali linux wifi saldırısı yapabilirsiniz. Kali linux wifi attack araçları genellikle güvenlik uzmanları tarafından ağın güvenli olup olmadığını anlamak için kullanılmaktadır. Bu yazıda, kali linux wifi araçlarını ve kullanım alanlarını bulabilirsiniz.

Kali Linux Wi-Fi Nasıl Kırılır ?

Kali linux kullanıcısıysanız ve wifi saldırısı yapmak istiyorsanız dünya çapında kullanılan en popüler wifi attack araçlarını bulabilirsiniz.

Kali Linux Wi-Fi Hacking
Kali Linux Wi-Fi Hacking

Kali Linux Aircrack-ng Kullanımı

Aircrack-ng aracı, wifi sızma testleri için kullanılan en iyi araçtır. Kablosuz ağ şifre kırma, trafik oluşturma, istemci doğrulaması, paket yakalama ve sahte erişim noktası düzenleme için çok güçlü bir araçtır. Aircrack-ng, terminal üzerinde çalışır.

Özellikleri:
İzleme: Üçüncü parti araçlarla daha fazla işlem yapmak için verilerin metin dosyalarına yakalanması ve dışa aktarılması.
Saldırı: Saldırıyı, kimlik doğrulamayı, sahte erişim noktalarını ve diğerlerini paket enjeksiyonu yoluyla yeniden oynatın.
Test Etme: WiFi kartları ve sürücü özelliklerini kontrol etme (yakalama ve enjeksiyon).
Kırma: WEP ve WPA PSK (WPA 1 ve 2)


Kali Linux Wifite

WEP / WPA / WPA2 ve WPS kullanarak birden çok kablosuz ağa bir saldırı kurmak istiyorsanız, Wifite’nin hangi alanda üstün olduğunu gösteren saldırıyı otomatikleştirmek isteyeceksiniz:

Hedefleri sinyal gücüne göre sıralar (dB cinsinden); önce en yakın erişim noktalarını çatlar
SSID’leri açığa çıkarmak için gizli ağların istemcilerini otomatik olarak kimlik doğrulaması yapar tam olarak neyin saldırılacağını belirtmek için çok sayıda filtre (wep / wpa / her ikisi, belirli sinyal güçlerinin, kanalların üstünde) “Anonim” özelliği; saldırmadan önce MAC adresini rastgele bir adrese dönüştürür, ardından saldırılar tamamlandığında geri döner yakalanan tüm WPA el sıkışmaları, wifite.py’in şu anki dizine yedeklenir akıllı WPA kimlik doğrulaması; tüm müşteriler ve yayın ağları arasındaki döngüleri çıkışta oturum özeti görüntüler; herhangi bir kırık anahtarı gösterir tüm şifreler cracked.txt dosyasına kaydedilir.


Kali Linux Wireshark

Bazı Kali Linux kullanıcıları Wireshark’ı en iyi Wi-Fi pentesting aracı olarak değerlendirebilir. Wireshark dünyanın en önde gelen ağ protokolü analizcisidir. Ağınızda neler bulunduğunu mikroskopik düzeyde görebilmenizi sağlar. Pek oldukca sanayi ve eğitim kurumu içinde fiili (ve çoğu zaman de jure) standarttır.Wireshark, en iyisi olmasa da, en iyi ağ [protokol] çözümleme araçlarından biridir. Wireshark ile neler olup bittiğini görmek için bir ağı en büyük ayrıntıya [analiz edebilir] yapabilirsiniz. Wireshark, canlı paket soruşturma, yüzlerce protokolün derinlemesine incelenmesi, paketlere göz atma ve filtreleme için kullanılabilir ve çoklu platformdur.

Daima daha çok eklendikten sonra yüzlerce protokolün derin denetimi Kuvvetli ekran filtreleriyle canlı soruşturma ve çevrimdışı çözümleme Yakalanan ağ verileri bir GUI yada TTY modu TShark destek programı vesilesiyle taranabilir Değişik soruşturma dosya formatlarını okuyun / yazın: tcpdump (libpcap), Pcap NG, WildPackets EtherPeek / TokenPeek / AiroPeek… bu uzun bir sıralama. Ek olarak XML, PostScript®, CSV yada düz metne de dışa aktarabilirsiniz. Canlı veriler Ethernet, IEEE 802.11, PPP / HDLC, ATM, Bluetooth, USB, Token Ring, Frame Relay, FDDI ve ötekilerden (platformunuza bağlı olarak) okunabilir. IPsec, ISAKMP, Kerberos, SNMPv3, SSL / TLS, WEP ve WPA / WPA2 dahil olmak suretiyle birçok protokol için gizyazı çözme desteği

Daha fazla yükle
Daha fazla yükle Mehmet DEMİR
 • c hesap makinesi

  C ile Hesap Makinesi (Switch – DoWhile)

  C programlama dili ile yapılmış olan temel işlemleri yapan hesap makinesi kodları yazının …
 • Semrush

  Semrush Botlarını Engelleme

  Semrush botları, sitenizi ziyaret ediyorsa ve sitenizin hemen çıkma oranını yükseltiyorsa …
 • Steam PUBG Nedir ?

  Battlegrounds’s, PUBG yada Plunkbat olarak adlandırıldığını görmüş olabilirsiniz.  1…
Daha fazla yükle Genel

2 Yorumlar

 1. Aslan

  Aralık 1, 2018 at 2:55 am

  Teknik olarak bu araçlar doğru ve iş yapar fakat bu araçların neler yapıp yapamadığını da eklemenizi öneririm. Güzel ve aydınlatıcı bir makale olmuş teşekkürler.

  Cevapla

 2. Meriç

  Aralık 1, 2018 at 2:55 am

  Biraz daha detaylandırılabilir.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Lise Mezunu Astsubay Olabilir mi ?

 Astsubay’lık ile ilgili hayalleri olan kişiler için en gözde meslekler içinde yer a…