Kali Linux Ağ Bağlantısı Hatası Çözümü

4

Bu yazımda sizlere, Kali Linux ağ bağlantısı hatasının çözümünü anlatacağım. Eğer sizde kali Linux dağıtımında internete bağlanamıyorsanız veya ağ hatası alıyorsanız, yazımda paylaştığım çözümü deneyerek problemi gidermeye çalışabilirsiniz. Kali linux internete bağlanmıyor.

Kali Linux dağıtımında ağ bağlantısı hatası neden oluşur?

Kali Linux kurulumundan sonra ağ ayarlarını ayarlamayı unutmuş olabilirsiniz veya kurulum sırasında ufak bir sorun yaşamış olabilirsiniz. Kali Linux ağ hatasının çözümü oldukça basittir. Ben sanallaştırma için VMware Workstation Pro 12 versiyonunu kullanıyorum. Tüm sürümlerde çözüm aynıdır. Yazının devamında ki görselleri takip ederek nasıl çözümlendiğini öğrenebilirsiniz.

İlk olarak, Sanal makine ayarlarından (Kısa yol CTRL + D) Network Adapter alanına giriyoruz ve ayarlarımızın doğru olduğundan emin oluyoruz. Network Adapter ayarlarınız, aşağıda ki görselde ki gibi olmalıdır.

kali linux ağ hatası

Ağ bağdaştırıcı ayarlarını teyit ettikten sonra, VMware menüsünde bulunan “ Edit “ sekmesine tıklıyoruz ve Virtual Network Editor seçeneğine giriyoruz. Karşımıza ağ ile ilgili bölümler çıkacaktır.

kali linux ağ hatası

Virtual Network Editörümüzü açtıktan sonra, bağdaştırıcıları göreceksiniz. Muhtemelen sizde 2 veya 3 adet listelenecektir. Type alanında NAT yazmayan elemanları silin ve değişiklikleri kaydedip, editörü kapatın.

kali linux ağ hatası

Artık internete, kali Linux üzerinden erişebilirsiniz. Keyfini çıkartın.

PAYLAŞ
Önceki İçerikCloudFlare Bypass Yöntemleri
Sonraki İçerikKali Linux Şifre Sıfırlama
Ben, Mehmet DEMİR. Üniversite öğrencisiyim, yaklaşık 4 senedir wordpress üzerine kendimi geliştiriyorum. Farklı projelerde yer aldım ve şuan kişisel web sitemde içerik üretiyorum. Web üzerine deneyimlerimi blogumda paylaşıyorum.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here