Adsense Ban Sorgulama

0
Adsense Ban Sorgulama

Sitenizde adsense reklamları gösterilmiyor mu ? Yeni domain / alan adı alacaksınız fakat adsense ban sorgusu mu yapmak istiyorsunuz ? Adsense ban sorgulama hakkında tüm detaylar yazının devamındadır.

Adsense Ban Sorgu

İlk öncelikle belirtmem gerekiyor, Google harici hiç bir sistem sitenizin adsense banlı olup olmadığını bilemez. Adsense ban sorgulama siteleri hiç bir şekilde doğru sonuç göstermez ve tamamen kandırmaca bir olaydır. Fakat bu yazımda sizlere, sitenizin adsense banlı olup olmadığını nasıl anlarsınız anlatacağım.

Adsense Ban Sorgulama
Adsense Ban Sorgulama

Adsense Reklam Gözükmüyor

Adsense hesabınıza giriş yaptınız ve sitenizi doğruladınız fakat reklamlarınız gözükmüyor mu ? Adsense’de uzun süredir mevcut olan ads.txt dosyası sitenizde bulunması gerekiyor. Eğer sitenizde adsense reklamları gözükmüyor ise, sitenize ads.txt dosyasını ekleyin ve bir süre bekleyin. Adsense reklam gözükmüyor sorunlarının başlıca sebebi, ads.txt dosyasının sitede bulunmamasından kaynaklı olabilir. Ayrıca, adsense EU sözleşmenizi, yönetim panelinden onaylamadıysanız bu sebepten dolayı da adsense reklamları gözükmüyor olabilir.

Adsense Ban Sorgulama

Bahsettiğim gibi, hiç bir sistem sitenizin Adsense banlı olup olmadığını göstermez. Eğer yeni bir domain aldıysanız ve adsense ban sorgulama yapmak istiyorsanız ilk olarak domaini, bir hostinge bağlayın. Deneme olarak wordpress kurun ve adsense hesabınızdan siteyi ekleyip reklam birimi oluşturun ve sitenizin her hangi bir yerine bu reklam biriminin kodlarını yerleştirin. Eğer, domain adsense banlı değilse, yaklaşık 20 dakika içerisinde reklam gözükür. Sitede adsense banlı durumdaysa maalesef reklam gözükmeyecektir.

Sitem Adsense Banlı mı ?

Yukarıda detaylı anlattığım yöntemler işe yaramadıysa geriye tek seçenek kalıyor. Sitenizde adsense reklam kodları ekli durumdaysa kaldırın ve yeni gmail hesabı ile adsense’e başvurunuzu yapın. Genellikle başvuru süreci 1 gün içerisinde sonuçlanıyor. Eğer başvuru yaptığınız mail adresine “Siteniz yasaklı” ibaresi bulunan bir mail geldiyse maalesef siteniz adsense’den banlı durumdadır. Peki, adsense ban nasıl kaldırılır ? Başvuru yaptığınız adsense hesabı üzerinden geri bildirim gönderin. Yetkililerin incelemesi sonucunda adsense ban kaldırma işlemi yapılabilir.

Adsense Ban Sorgulama nasıl yapılır ?

Adsense ban sorgulama yöntemlerini bu yazımda anlattım. Sizde adsense ban sorgulama yapmak istiyorsanız bu metotlar sayesinde yapabilirsiniz.

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikPlesk Trial Ücretsiz Lisans
Sonraki İçerikWordPress PHP Sürümü Değiştirme
Ben, Mehmet DEMİR. Üniversite öğrencisiyim, yaklaşık 4 senedir wordpress üzerine kendimi geliştiriyorum. Farklı projelerde yer aldım ve şuan kişisel web sitemde içerik üretiyorum. Web üzerine deneyimlerimi blogumda paylaşıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here