Anasayfa Wordpress WordPress Internal Server Error Çözümü

WordPress Internal Server Error Çözümü

12 dk. Okuma süresi
0

WordPress’te 500 internal server error sunucu hatası mı görüyorsunuz? Dahili sunucu hatası en yaygın WordPress hatalarından biridir. Hata başka bir bilgi vermediğinden, birçok yeni başlayanlar bunu oldukça sinir bozucu buluyor. Bu yazıda, WordPress internal server error hatasını nasıl kolayca çözebileceğinizi göstereceğiz.

WordPress 500 Internal Server Hatası

Dahili sunucu hatası WordPress‘e özgü değildir. Bir web sunucusunda çalışan herhangi bir internet sayfasında olabilir. Bu hatanın genel yapısı sebebiyle, geliştiriciye hiçbir şey söylemez. Dahili bir sunucu hatasını iyi mi düzelteceğinizi sormak, doktorunuza ağrının nerede bulunduğunu söylemeden ağrının nasıl düzeltileceğini sormak gibidir. WordPress’teki dahili sunucu hatası çoğu zaman eklenti yada tema işlevlerinden oluşur. Bildiğimiz WordPress’teki dahili sunucu hatasının öteki ihtimaller içinde sebepleri şunlardır: bozulmuş .htaccess dosyası ve PHP bellek sınırı. Ek olarak, dahili sunucu hatasını yalnızca sitenin geri kalanı iyi çalışırken yönetici alanına erişmeye çalışırken belirdiğinizi de duyduk. Olduğu söyleniyor, şimdi WordPress’te dahili sunucu hatasının iyi mi giderileceğine bir göz atalım. Bozuk .htaccess Dosyasını Denetleme WordPress’teki dahili sunucu hatasını giderirken yapmanız ihtiyaç duyulan ilk şey, bozuk .htaccess dosyasını denetim etmektir. Bunu, ana .htaccess dosyanızı .htaccess_old benzer biçimde bir şeyle tekrardan adlandırarak yapabilirsiniz.

Okuyun: Premium WordPress dizi teması

WordPress Internal Server Error Çözümü

Htaccess dosyasını tekrardan adlandırmak için, barındırma hesabınızın cPanel panosundaki FTP yada Dosya Yöneticisi uygulamasını kullanarak sitenize giriş yapmanız gerekir. Bağlandıktan sonrasında, .htaccess dosyası, wp-content, wp-admin ve wp-include benzer biçimde klasörleri göreceğiniz dizinde bulunacaktır. .Htaccess dosyasını tekrardan adlandırdıktan sonrasında, probleminin çözülüp çözülmediğini görmek için sitenizi ziyaret etmeyi deneyin. Eğer öyleyse, dahili sunucu hatasını düzelttikten sonrasında kendinize arkada bir işaret verin. Başka şeylerle devam etmeden ilkin, WordPress yönetici alanındaki Ayarlar »Permalinks sayfasına gittiğinizden ve herhangi bir değişim yapmadan kaydet düğmesini tıkladığınızdan güvenli olun. Bu, yazı sayfalarınızın 404 hatası döndürmemesini sağlamak için uygun tekrardan yazma kurallarına haiz yeni bir .htaccess dosyası oluşturur. Bozuk .htaccess dosya çözümü denetim edilmediyse, sizin için işe yaramadıysa, bu makaleyi okumaya devam etmeniz gerekir. PHP Hafıza Limitini Artırma PHP hafıza limitinizi tüketiyorsanız, kimi zaman dahili sunucu hatası olabilir. Bunu düzeltmek için WordPress’teki PHP hafıza sınırını iyi mi artıracağımızla ilgili eğiticimizi kullanın. Dahili sunucu hatasını yalnızca WordPress yöneticinize giriş halletmeye çalıştığınızda yada wp-admin’inize bir fotoğraf yüklediğinizde görüyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek hafıza sınırını yükseltmelisiniz:

Okuyun: WordPress amp kurulumu

1. php adlı boş bir metin dosyası oluşturun. php.ini olarak kaydedin.
2. Bu kodu buraya yapıştırın: memory = 64MB
3. Dosyayı kaydedin
4. FTP kullanarak / wp-admin / klasörünüze yükleyin.

Birkaç kullanıcı, yukarıda belirtilenleri yapmanın onlar için yönetici tarafındaki problemi çözdüğünü söylemiş oldu. Hafıza sınırını arttırmak problemi sizin için çözdüyse, problemi yalnızca geçici olarak düzelttiniz. Bellek sınırınızı zorlayan sebebi bulmaya hala ihtiyacınız var. Bu fena kodlanmış bir eklenti yada bir tema işlevi olabilir. Kati tanılamayı bulmanıza destek olmak için WordPress web barındırma şirketinizden sunucu kayıtlarına bakmanızı rica ediyoruz.

Okuyun: WordPress hummingbird

WordPress Internal Server Error

PHP hafıza sınırını arttırmak problemi sizin için çözmediyse, daha çok mesele gidermeye hazırsınız anlama gelir. Tüm Eklentileri Dönem Dışı Bırakma Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, bu hata büyük olasılıkla belirli bir eklentiden kaynaklanıyordur. Birbiriyle iyi oynamayan eklentilerin bir kombinasyonu olması da mümkündür. Ne yazık ki, bunu bulmak için kolay bir yolu yoktur. Tüm WordPress eklentilerini bir kerede dönem dışı bırakmak zorundasınız. WP-Admin olmadan tüm WordPress eklentilerini iyi mi dönem dışı bırakacağınız mevzusundaki talimatları uygulayın. Tüm eklentileri dönem dışı bırakmak hatayı düzelttiyse, bunun hataya yol açan eklentilerden biri bulunduğunu bilirsiniz. Basitçe WordPress yönetici alanına gidin ve ‘Eklentiler’i tıklayın. Şimdi, soruna niçin olanı bulana kadar bir eklentiyi bir kez daha etkinleştirmeniz gerekir.

Okuyun: WordPress optimizasyon

Bu eklentiden kurtulun ve hatayı eklenti yazarına bildirin. Çekirdek Dosyaları Tekrardan Yükleme Eklenti seçeneği dahili sunucu hatasını düzeltmediyse, yeni bir WordPress kurulumundan wp-admin ve wp-include klasörünü tekrardan yüklemeye kıymet. Bu bilgilerinizin hiçbirini SİLEMEZ, sadece herhangi bir dosyanın bozulması durumunda problemi çözebilir. Ilk olarak WordPress.org internet sayfasını ziyaret etmeniz ve İndir düğmesine tıklamanız gerekir. Bu, WordPress zip dosyasını bilgisayarınıza yükleyecektir. Zip dosyasını çıkarmanız gerekir ve içinde bir wordpress klasörü bulacaksınız. Sonrasında bir FTP istemcisi kullanarak WordPress web sitenize bağlanmanız gerekir. Bağlandıktan sonrasında web sitenizin kök klasörüne gidin. İçinde wp-admin, wp-include, wp-içerik klasörlerine haiz klasördür. Sol sütunda, bilgisayarınızdaki WordPress klasörünü açın. Şimdi wp-include ve wp-admin klasörlerini seçmeniz ve peşinden sağ tıklayıp ‘Yükle’yi seçmeniz gerekir. Hosting Sağlayıcınıza mesele Tüm yöntemler web sitenizdeki dahili sunucu hatasını düzeltemezse, daha çok yardım almanın zamanı gelmiştir. Web barındırma destek ekibinize başvurun, sunucu günlüklerini denetim edebilir ve hatanın kök nedenini bulabilirler. Mesele gidermeye kendi başınıza devam etmek istiyorsanız, yeni başlayanlar için son olarak WordPress mesele yok etme kılavuzumuza bakın. Umarız bu yazı, WordPress’teki dahili sunucu hatasını düzeltmenize destek olmuştur. Ek olarak en yaygın WordPress hatalarının listesini ve bunların iyi mi düzeltileceğini de görmek isteyebilirsiniz.

Daha fazla yükle
Daha fazla yükle Mehmet DEMİR
 • mehmet demir

  Domain Transfer Kuralları

  Domain transfer kuralları, alan adınızı başka bir firmaya transfer etmek için gerekli şart…
 • Wordpress Optimizasyon

  CyberPanel WordPress 404 Hatası Çözüm

  Cyperpanel wordpress 404 hatası çözümü için bu rehberden faydalanabilirsiniz. Yazının deva…
 • WordPress Syntax Hatası Çözüm

  Web üzerinde çok sayıda WordPress Syntax Hatası öğreticisi, rehberi ve kod parçacığı var. …
Daha fazla yükle Wordpress

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Domain Transfer Kuralları

Domain transfer kuralları, alan adınızı başka bir firmaya transfer etmek için gerekli şart…